ECA ARIZA KODLARI

Eca Kombi Arıza Kodları
Eca Kombi Servisi, Eca Kombi Kombi Servisi
Eca Kombi Confeo Dijital Arıza Kodları

Eca Kombi confeo t1 Arıza Kodu- Cihaz da çok fazla ısı meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapatmış. Bir süre beklemeniz gerekir.

Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise cihaz da aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Servisi arayınız. Tel 0212 695 17 14

Eca Kombi confeo t2 Arıza Kodu- Baca gazın da aşırı ısınma meydana gelmiş.

Kombiye müdahale etmeden Confeo Dijital Servisi’ni irtibata geçiniz.

Eca Kombi confeo digital kombi kodları, confeo digital hata kodları.

Eca Kombi confeo t3 Arıza Kodu- Peteklere sıcaklık gitmesin de etmen olan ntc sensorun de hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası gösterge de belirdiği zaman kaloriferlerden verim alamamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için servis ile görüşmeniz gerekir.

Eca Kombi confeo t5 Arıza Kodu- Kombinin sıcak su akıtmasın da etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata kodu ekran da belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensorun de arıza meydana gelmiş ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz. Yapılması gerekli olan işlemler için teknik servis ile irtibata geçiniz.

Eca Kombi confeo t6 Arıza Kodu- Confeo Dijital kombiler de t6 uyarısı baca gazı sensorun de problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış yahut sensor kısa devre yapmış olabilir. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 ile irtibata geçip yardım almanız gerekir.

Eca Kombi confeo t7 Arıza Kodu- Proses tat kısa devre yapmış ise ekran da t7 hata kodu belirir. Hava prosestatı kombinin hava akışının sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Düzelmez ise servis çağırmanız gerekir.

Eca Kombi Kombi E1 Arıza Kodu- Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihaz da alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç defa reset atınız.

Resetten sonra düzelmiyor ise kombinin gaz gurubunda, kartın da, iyonizasyonun da arıza meydana gelmiş olabilir.

Eca Kombi Servisi’nden destek almanız gerekir.Tel-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E2 Arıza Kodu- Cihazın alevlenme uyarısın da sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız.

Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir.

Aynı şekilde kombinin kartına da zarar gelmiş olabilir.

Eca Kombi Teknik Servisi ile irtibata geçiniz.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E3 Arıza Kodu – Kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanmaya kapamış.

Bir süre cihazın kendine gelmesini bekleyiniz.

Düzelmez ise servis ile iletişime geçiniz.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E4 Arıza Kodu – e4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Hava prosestat kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir.

Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale edilmesi gerekir.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E5 Arıza Kodu – Confeo Digital kombiler de hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur.

Hava prosestatın da kısa devre meydana gelmiş olabilir.

Servisi arayarak yardım talebin de bulununuz.

Eca Kombi confeo d1 Arıza Kodu – Alev sistemin de sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir.

Bu saye de cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez.

Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 çağrı merkezini arayarak sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

Eca Kombi confeo a1 Arıza Kodu – Kombiye girişi olan voltajlar da düşme olduğunu belirten koddur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi kısa bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına dönecektir.

Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa cihazın elektronik kartına yani beynine zarar verebilir.

Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir ve kombinin arıza yapmasını engelleyebilirsiniz.

Eca Kombi confeo p1 Arıza Kodu – Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın su ayarı 1 ile 2 arasına gelen kadar su basmalıdır.

Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir.

Eca Kombi confeo y1 Arıza Kodu – Confeo Digital kombiler de gaz valfinin devreye giriş esnasın da sorun yaşadığını belirten arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş veya bağlantıların da sorun meydana gelmiş olabilir. Servisten yardım isteyiniz.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo C1 Arıza Kodu – Elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş ve onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş yahut kart tamamen zarar görmüş olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir. 0212 695 17 14

büyükçekmece eca servisi ve arıza kodları

Eca Kombi calora kombi kodları, Eca Kombi calora ariza kodları nelerd

ir

Eca Kombi calora kombi hata kodlarının anlamları

Eca Kombi calora T1 Arıza Kodu – Eca Kombi Calora kombide aşırı ısınma hatasıdır.

Bu durumda pompa sıkışmış ya da arıza yapmış olabilir. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora T2 Arıza Kodu – Baca gazı sensörünün gereğinden fazla sıcaklık hatası verdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Eca Kombi Calora Servisi’ni aramalısınız.

Eca Kombi calora T3 Arıza Kodu – Merkezi ısıtma sen söründe sorun olduğunda Calora kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Bu durumda sensor değişimi gerekmektedir. Netser Teknik Servisi (0212) 601 21 22 arayarak yardım isteyiniz.

Eca Kombi calora T5 Arıza Kodu – Calora kombide T5 hata kodu sıcak su sen söründe arıza olduğunu belirtmektedir. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdi ise sıcak su sağlayamazsınız. Bu durumda sıcak su sensörü değişimi gerekmektedir.

Bunun için de Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora T6 Arıza Kodu – Calora kombide baca gazı sensörünün hata verdiğini belirten arıza kodudur. Baca çekimi yetersiz olabilir ya da baca tıkanmış olabilir. Bu durum sebebi ile sensor arıza veriyordur.

Sorunun hem tespiti hem de çözümü için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi calora T7 Arıza Kodu – Dış hava sıcaklık sensörü arıza yapıp görevini gerçekleştirmediği zaman Calora kombi ekranında T7 arıza kodu belirmektedir.

Tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur Eca Kombi Kombi Servisi’ne (0212) 695 17 14 numaralı telefondan ulaşıp yardım almanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora E1 Arıza Kodu – Calora kombi ekranında E1 arıza kodu var ise kombiden hiçbir şekilde verim alamazsınız.

Çünkü bu arıza kodu kombinin ateşlemeyi yapamadığını belirtmektedir.

Kombinin gaz vanalarının olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.

Gaz vanaları açık durumda ise kombiyi kapatıp yeniden açın (kombiyi resetleyin).

İşlem sonrasında Calora kombi ekranında hala aynı uyarı var ise ana kat, iyonizasyon, ateşleme elektrotları ya da gaz grubunda sorun olduğunu söyleyebiliriz.Bu durumda Eca Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi calora E2 Arıza Kodu – Calora kombinin ateşlemeyi yaptığını fakat alevi algılamadığını belirtir. Bu durumda ana kart zarar görmüş diyebiliriz.

Ana kartın ya tamiri ya da değişimi gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda Calora Kombi Servisi’ni aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi calora E3 Arıza Kodu – Cihazda çok fazla ısınma sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir.

Bu durumda pompa ya sıkışmış ya da arıza yapmış, filtreler pislik ile tıkanmış ya da üç yollu vana konumunu değiştiriyor diyebiliriz.

Cihaza müdahale etmeden direk olarak Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora E4 Arıza Kodu – Calora kombi ekranında beliren E4 arıza kodunun açıklaması hava basıncının anahtar ikazında problemin olmasıdır.

Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14-ile görüşüp bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora A1 Arıza Kodu – Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin çalışmadığını söyleyebiliriz.

Kombi bir süre sonra düzelebilir.

Yalnız sorun sıklıkla yaşanıyor ise önerimiz regülatör cihazının kullanılmasıdır.

Regülatör cihazı kullanılmazsa eğer kombinin elektronik kartında sorun olabilir.

Eca Kombi calora C1 Arıza Kodu – Elektronik kartta sorun olduğu ve bilgi alınamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kart parçaları yönetmez.

Arızalı da olabilir bağlantılarında kopma da meydana gelmiş olabilir.

Sorunun çözümlenmesi için Eca Kombi Calora Servisi’ni aramalı yardım talebinde bulunmalısınız.

Eca Kombi calora D1 Arıza Kodu – Calora kombinin ateşleme sonrasında alev alma sırasında arızaya geçtiğini yani alevlenmem devresinde problem yaşandığını belirten hata kodudur.

Sorun ya elektrotlarda ya da iyonda olabilir.

Bu durumda cihaza müdahale etmemeli Calora Kombi Servisi’ni aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi calora P1 Arıza Kodu – Cihazın çalışması için gerekli olan suyun ya az olduğunu ya da bittiğini belirten arıza kodudur.

Bu durumda kombi basıncını göstergeden kontrol ederseniz 0,3 barın altında olduğunu göreceksiniz.

Kombinin alt kısmında yer alan dolum vanasını açın kombi basıncında ilerleme olacaktır. Basınç değeri 1,5 barı bulduğunda dolum vanasını kapatın.

Calora kombi bu işlem sonrasında ekranında yer alan P1 uyarı kodunu silecek çalışmaya devam edecektir.

Eca Kombi calora Y1 Arıza Kodu – Calora kombinin gaz valfinde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda yani cihaz ekranında bu hata kodu yer aldığında kombi ateşlemeyi sağlamaz.

Bu nedenle de sizin Eca Kombi Calora Servisi’ni aramanız yardım istemeniz gerekmektedir. Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi calora dijital kombi kodları, calora dijital hata kodları

Eca Kombi calora dijital ariza kodlarının anlamları

Calora Dijital

Eca Kombi Calora T1 Arıza Kodu – Kombinin çok fazla ısındığını belirten hata kodudur. Pompa sıkışmış ya da arıza yapmış bunun yanı sıra üç yollu vana konumunu değiştiriyor ya da filtreler tıkalı diyebiliriz.

Bu durumda cihaza müdahale etmeden Calora Dijital Servisi’ni aramalısınız.

Eca Kombi Calora T2 Arıza Kodu – Baca gazı gereğinden fazla sıcaklık uyarısı verdiğinde Calora Dijital kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Vakit kaybetmeden Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Calora T3 Arıza Kodu – Kaloriferlerin ısınması için görevde olan sensörde sorun olduğunda Calora Dijital kombi ekranında bu hata yer almaktadır.

Bu süreç içerisinde petekleriniz ısıtma yapmaz.

Servis müdahalesi gerektiği için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız

Eca Kombi Calora T5 Arıza Kodu – Sıcak su alınması için görev yapan sensörde sorun olduğunda kombi ekranında bu hata kodu belirir.

Bu durumda sıcak su alamazsınız.

Çünkü sensor değişimi gerekmektedir. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Calora T6 Arıza Kodu – Calora Dijital kombi ekranında T6 arıza kodu var ise baca gazı sen söründe problem olabilir ya da baca tıkalı ise kombi bu uyarıyı verebilir.

Sorunun sebebi bacadan kaynaklı olduğu için vakit kaybetmeden Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi Calora T7 Arıza Kodu – Calora Dijital kombi ekranında T7 uyarı kodu varsa dış hava sıcaklık problemi anlamına gelir.

Bu durumda tüketici müdahalesi olmaz Eca Kombi Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Calora E1 Arıza Kodu – Calora Dijital kombinin ateşlemeyi başarı ile yapmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin iyonizasyonu, elektronik kartı, ateşleme elektrotları ya da gaz valfinde sorun olabilir. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda yardım talebinde bulunmalısınız.

Eca Kombi Calora E2 Arıza Kodu – E2 arıza kodu Calora Dijital kombinin alev aldığı zaman yanlış alev uyarısı verdiğini anlatmaktadır. Böyle bir durumda kombiden verim beklenilmez yani kombi çalışmaz. Elektronik kartta sorun olabilir. Problemin çözümlenmesi için Eca Kombi Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.Telefon-0212 695 17 14 .

Eca Kombi Calora E3 Arıza Kodu – Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise aşırı sıcaklık kitlenmesi olmuş demektir. Kısacası cihaz kendini bloke etmiş çevrim dışı olmuştur. Bu durumda üç yollu vana konumunu değiştiriyor, pompada arıza var ya da filtrelerde tıkanma söz konusu diyebiliriz. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda teknik destek ve yardım almalısınız.

Eca Kombi Calora E4 Arıza Kodu – Calora Dijital kombide hava basınç anahtar problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Netser Teknik Servisi (0212) 695 1714 (0212) 695 17 14 numaralı telefonunu aramalısınız.

Eca Kombi Calora A1 Arıza Kodu – Cihaza gelen voltajın yeterli seviyede değil de düşük olduğunu belirten uyarı kodudur.

Böyle bir durumda cihaz verim sağlamaz. Belirli bir süre sonrasında çalışabilir. Yalnız bu durum sıklıkla yaşanıyor ise kombinin elektronik kartı zarar görebilir.

Bunun için ise önerimiz voltajı düzenleme görevinde olan regülatör cihazının kullanılmasıdır. Regülatör hakkında bilgi ve yardım için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayabilirsiniz.

Eca Kombi Calora C1 Arıza Kodu – Calora Dijital kombi ekranında C1 uyarısı varsa elektronik karttan bilgi alınamıyor aynı zamanda kart parçaları yönetmiyor diyebiliriz.

Bu durumda ya kart arızalanmıştır ya da bağlantılarında sorun vardır. Netser Teknik Servisi (0212) 601 17 67ile görüşmeli bu konuda yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Calora D1 Arıza Kodu – Kombinin alevleme sırasından devreden çıkarak verim sağlamadığını belirten uyarı kodudur.

Böyle bir durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemelisiniz.

Sorun iyonizasyonla alakalı ya da elektrotlarla alakalı olabilir.

Netser Teknik Servisi (0212) 695 1714 aramalısınız.

Eca Kombi Calora P1 Arıza Kodu – Calora Dijital kombinin çalışması için ihtiyacı olan suyun yetersiz olduğunu belirten uyarı kodudur.

Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiğinde basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu görürsünüz.

Kombiye su basmak için cihaz altıda yer alan doldurma musluğunu açın ve kombi basıncı 1,5 bara gelene kadar musluğu kapatmayın.

Kombi basıncı istenilen değere ulaştığında kombi çalışmaya devam edecek ekrandaki P1 uyarısı silinecektir.

Eca Kombi Calora Y1 Arıza Kodu – Gaz valfinin devreye girme esnasında hata verdiğini ve ateşleme işlemini kestiğini belirten uyarı kodudur.

Bu durumda gaz valfinde sorun var ve değişimi gerekmektedir diyebiliriz.

Cihaza müdahale etmemeniz gereken bir durum olduğu için direk Netser Teknik Servisi (0212) 601 21-22.ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Eca Kombi fortius kombi kodları, fortius ariza kodlarının anlamları

Eca Kombi fortius kombi hata kodları

Eca Kombi Fortius T6 Arıza Kodu – Baca gazı sen söründe sorun olduğunda ya da bacada tıkanma olduğunda Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirir.

Bu durumda yardım için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi Fortius T2 Arıza Kodu – Baca gazının aşırı ısındığı durumlarda Fortius kombi ekranına T2 arıza uyarısı belirmektedir.

Bu durumda kombi bir süreliğine bloke olmuş yani çalışmasını durdurmuş olabilir.

Tüketici olarak Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Fortius E4 Arıza Kodu – Fan motorunun çalışması esnasında yolladığı basınç sonucu prosestatın kontakları kapatmaması sebebi ile Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Bu durumda proses tatta sorun var ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Eca Kombi Fortius Servisi’ni aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Fortius E5 Arıza Kodu – Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava prosestatında sorun var demektir.

Cihazın hava akımını sağlamakta olan bu parçada problem olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir.

Eca Kombi Kombi Servisi’ne (0212) 695 17 14 numaralı telefondan ulaşarak yardım almalısınız.

Eca Kombi Fortius E3 Arıza Kodu – Cihazda aşırı ısınma sebebi ile limit termostatının devreye girerek cihazı kapattığını belirten arıza kodudur.

Bu arıza kodu kombi ekranında belirdi ise aşırı ısınmadan kaynaklı limit termostatının cihazı kilitlediğini söyleyebiliriz.

Bir süre kadar beklemelisiniz. Cihaz kendi kendine düzelecek ve çalışacaktır.

Sorun düzelmez ve devam ederse Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi Fortius T1 Arıza Kodu – Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu var ise kombi aşırı ısınma ikazı veriyordur.

Bu durumda cihazın çok ısındığını söyleyebiliriz.

Bir süre bekleyin sorunun düzelmediği durumlarda Eca Kombi Fortius Servisi’ni arayın.

Eca Kombi Fortius T3 Arıza Kodu – Kalorifer tesisatını ısıtma görevinde olan sensörde sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

Bu durumda petekleriniz çalışmaz.

Sensör değişimi sonrasında sorun kalmayacaktır. Bunun için de Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi Fortius T5 Arıza Kodu – Kombide sıcak su için çalışan parçalardan biri olan sıcak su sensörünün arıza yaptığını belirten hata kodudur.

Bu durumda sensor değişimi ile sıcak su sorunu ortadan kalkacaktır.

Bu konuda yardım ve destek için Eca Kombi Fortius Servisi’ni aramalısınız. Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Fortius T7 Arıza Kodu – Fortius kombide bu uyarı kodu belirdi ise dış hava sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir.

Tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli biran önce Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Alev Denetimi Problemi

Eca Kombi Fortius E1 Arıza Kodu – Cihazın ateşleme işleminden sonra alev oluşturmadığını alevin söndüğünü belirten uyarı kodudur.

Bu şekilde Fortius kombiden sıcak su alınamaz aynı zamanda petekler ısı sağlamaz. Sorunun hem teşhisi hem de çözümü için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi Fortius E2 Arıza Kodu – Fortius kombide yanlış alev ikazı olduğunu belirten hata kodudur.

Bu durumda elektronik kart arızası sebebi ile kombi bu uyarıyı veriyor diyebiliriz. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda yardım almalısınız.

Eca Kombi Fortius D1 Arıza Kodu – Fortius kombi alev alma sırasında alev sisteminde hata uyarısı veriyor. Cihaz bu durumda alev sağlamadığı için verimli olmaz.

İyonizasyonda, gaz valfinde ya da elektrotlarda problem olabilir.

Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda yardım talebinde bulunmalısınız.

Elektriksel Arıza

Eca Kombi Fortius C1 Arıza Kodu – Fortius kombide önemli olan ve tüm parçaların bağlı durumda olduğu ana karttan bilgi alınamadığını belirten uyarı kodudur.

Bu durumda kart arızalı diyebiliriz.

Eca Kombi Fortius Servisi’ni yardım için aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Fortius A1 Arıza Kodu – Kombiye ulaşan voltajın olması gereken değerin altında olduğunu belirten arıza kodudur.

Bu durumda cihaz belirli bir süre kadar kullanım dışı olabilir. Bu konuda sizlere önerimiz voltajı düzenlemeye yarayan regülatörü kullanmanızdır.

Regülatör cihazı sayesinde voltaj sorunlarına son verebilir bu durumu bir daha yaşamayabilirsiniz. Bunun için de Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Su Basıncı Hatası

Eca Kombi Fortius P1 Arıza Kodu – Kombide bulunan su miktarının olması gereken bar seviyesinden az olduğunu belirten hata kodudur.

Bu durumda cihazın alt bölümünde yer alan doldurma musluğu ile cihaza su basmalı basınç değerini 1,5 bara getirmelisiniz.

İşlem sonrasında cihaz hemen ateşleme yapacak çalışacaktır.

Sonrasında ise kombi ekranındaki P1 uyarısı silinecektir.

Gaz Valfi Arızası

Eca Kombi Fortius Y1 Arıza Kodu – Eca Kombi Fortius kombide gaz armatörünün devreden çıkması ve kombinin çalışmasını etkilediğini belirten arıza kodudur.

Gaz armatöründe sorun olabileceği için cihaza müdahale etmemeli Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 numaralı telefonunu arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

Eca Kombi fortius plus kombi kodları, fortius plus hata kodları

Eca Kombi fortius plus ariza kodlarının anlamları

Eca Kombi fortius t6 Arıza Kodu – Baca gazı sensörünün kısa devre yapması ya da açık kalması gibi durumlarda kombi ekranında yer alan arıza kodudur.

Kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir durum yoktur. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi fortius t2 Arıza Kodu – Baca gazı sensörü aşırı ısındığında Fortius Plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Kombiye bir süre müdahale etmeden bekleyin. Sorunun düzelmediği durumlarda ise mutlaka Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayın.

Eca Kombi fortius e4 Arıza Kodu – Hava prosestatı ile alakalı sorun olduğunda Fortius Plus kombi e4 uyarı kodunu vermektedir.

Prosestat kontakları açık durumda olabilir ya da kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda direk olarak Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius e3 Arıza Kodu – Kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten uyarı kodudur.

Bu durumda limit termostatı cihaza zarar vermemesi açısından hemen devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurarak cihazı kilitler.

Yaklaşık olarak bir saat kadar beklemelisiniz.

Bir saat geçtikten sonra cihaz düzelmedi ise cihazın arızasının çözümü konusunda Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayınız.

Eca Kombi fortius t1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombide elektronik limit aşırı ısınmadan dolayı cihaza zarar vermemek adına cihazı devre dışı bırakmış demektir.

Bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir.

Cihaz kendi kendine düzelebilir. Sorun düzelmiyor ise Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi fortius t3 Arıza Kodu – Kalorifer sistemini ısıtan sensörde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Petekler bu şekilde yeterli ısıda olmaz yani ısıtma yapmaz.

Bu sorunun çözümlenmesi için sensor değişimi gerekir.

Bunun için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius t5 Arıza Kodu – Bu durumda kombiden sıcak su alınamaz. Sıcak su sensörü ya arızalanmış ya da kireçlenme olmuş diyebiliriz.

Bu durumda sensor değişimi gerekebileceği için netservisi arayarak konuyla alakalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi fortius t7 Arıza Kodu – Dış hava sıcaklık sen söründe sorun olduğunda Fortius Plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Sorunun neyden kaynaklandığını bulmak ve sorunun çözümlenmesini sağlamak için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius e1 Arıza Kodu – Kombinin ateşlemeyi yaptığını fakat alevi algılamadığını belirten uyarı kodudur.

Bu durumda cihazdan verim alamazsınız. Sorunun sebebi elektronik kart, iyonizasyon ya da elektrotlar olabilir. Servis müdahalesi gerektiği için direk olarak Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius e2 Arıza Kodu – Kombinin ateşlemeyi sağladığını alevi algıladığını yalnız alev ikazını yanlış verdiğini belirten hata kodudur.

Bu durumda elektronik kart zarar görmüş kombi bu yüzden bu hata kodunu veriyor diyebiliriz. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı sorunun hem teşhisi hem de çözümü için yardım almalısınız.

Eca Kombi fortius d1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombinin alev alma sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

Bu durumda ateşleme elektrotları, hissedici ya da iyonda problem olduğunu söyleyebiliriz.

Eca Kombi Servisi tarafından müdahale edilmesi gereken bir konu olduğu için (0212) 695 17 14 numaralı telefonu aramalısınız.

Eca Kombi fortius c1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombinin elektronik kartından bilgi alınamadığını belirten uyarı kodudur.

Bu durumda kart arızalanmış, kilitlenmiş ya da bağlantılarında kopma meydana gelmiş diyebiliriz. Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayarak bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Eca Kombi fortius a1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombide a1 uyarı kodu voltaj problemidir.

Cihaza gelen voltajlar düşük olduğunda kombi bu uyarı kodunu verir. Bu durumda cihaza müdahaleniz söz konusu olmaz.

Sorun düzelmez ise yapmanız gereken regülatör cihazı almak ve kullanmaktır. Sorun bu şekilde sık sık yaşanırsa ve siz regülatör cihazı kullanmazsanız kombinin elektronik kartı yanabilir.

Regülatör hakkında bilgi ve yardım için Netser Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayabilirsiniz.

Eca Kombi fortius p1 Arıza Kodu – Kombinin çalışması için içinde yeteri kadar suyun bulunmadığını belirten hata kodudur.

Bu durumda tüketici olarak kombiye müdahale edebilir kombinin alt bölümünde yer alan doldurma musluğunu açarak kombiye su basabilirsiniz.

Basınç değerinin 1,5 bar olması gerekmektedir. Kombi bu işlem sonrasında uyarıyı vermeyecektir. Sorun devam ederse de kombiyi birkaç kez kapatıp yeniden açın sorun ortadan kalkacaktır.

Eca Kombi fortius y1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombide gaz valfi sorunu yaşandığı anlamına gelen bu hata kodunda cihaz ateşlemede verimli olmaz.

Eca Proteus Premix E01 Hata Kodu: Ateşleme Hatası. Kombiye gaz gitmiyor. Gaz vanasının açık olduğunu kontrol edin.

Eca Proteus Premix E02 Hata Kodu: Yanlış Alev Sinyali. Gaz valfi kapalı iken brülorde alev varsa E02 hatası verir. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E03 Hata Kodu: Aşırı Sıcaklık Uyarısı. Gidiş ve dönüş tesisatının aşırı ısınması. Kombinin tesisat su vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz.

Eca Proteus Premix E05 Hata Kodu: Fanda hareket yok. Fan yada fan kablosu sorunu. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E08 Hata Kodu: Alev devresi hatası. Elektronik kart arızalı olabilir. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E09 Hata Kodu: Valf çalışmıyor. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E12 Hata Kodu: EEPROM kontrol hatası. Elektronik kart arızalı olabilir. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E15 Hata Kodu: Sıcaklık sensörü hatası.

Eca Proteus Premix E16 Hata Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensörü hatası.

Eca Proteus Premix E17 Hata Kodu: Dönüş suyu sıcaklık sensörü hatası

Eca Proteus Premix E18 Hata Kodu: Sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix E21 Hata Kodu: Analog çevirici hatası

Eca Proteus Premix E33 Hata Kodu: Dönüş suyu sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix E35 Hata Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix E54 Hata Kodu: Sifon tıkanmış olabilir.

Eca Proteus Premix E80 Hata Kodu: Dönüş suyu ve gidiş suyu sıcaklık sensörü arasındaki fark hatası

Eca Proteus Premix E82 Hata Kodu:Alev kaybı hatası

Eca Proteus Premix F07 Hata Kodu: Aşırı baca gazı sıcaklık hatası

Eca Proteus Premix F13 Hata Kodu: Fazla resetleme haatası

Eca Proteus Premix F34 Hata Kodu: Düşük besleme gerilimi

Eca Proteus Premix F37 Hata Kodu: Düşük su basıncı hatası

Eca Proteus Premix F39 Hata Kodu: Dış hava sensör hatası

Eca Proteus Premix F40 Hata Kodu: Yüksek su basıncı hatası

Eca Proteus Premix F47 Hata Kodu: Su basınç sensör hatası

Eca Proteus Premix F50Hata Kodu: Boyler sensör hatası

Eca Proteus Premix F51 Hata Kodu: PT1000 solar sensör hatası

Eca Proteus Premix F52 Hata Kodu: Kullanım suyu sıcaklık hatası

Eca Proteus Premix F53 Hata Kodu: Baca gazı sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix F81 Hata Kodu: Sıcaklık sensörü sapma beklentis

Eca Confeo Plus 01 Hata Kodu: Aşırı Sıcaklık Kilitlenmesi

Eca Confeo Plus 04 Hata Kodu: Alev yok kilitlenmesi

Eca Confeo Plus 05 Hata Kodu: Alev kaybı uyarısı

Eca Confeo Plus 06 Hata Kodu: Aşırı Sıcaklık Uyarısı

Eca Confeo Plus 11 Hata Kodu: Alev devresi arızası

Eca Confeo Plus 12 Hata Kodu: Kd gidiş suyu sensörü hatası

Eca Confeo Plus 14 Hata Kodu: Sks sensörü arızası

Eca Confeo Plus 20 Hata Kodu: Gaz valfi devre hatası

Eca Confeo Plus 24 Hata Kodu: Fan Uyarısı

Eca Confeo Plus 30 Hata Kodu: Crc Uzman parametresi hatası

Eca Confeo Plus 31 Hata Kodu: Crc güvenlik parametre hatası

Eca Confeo Plus 32 Hata Kodu: Güç Kaynağı arızası

Eca Confeo Plus 34 Hata Kodu: CRC BCC ID hatası

Eca Confeo Plus 35 Hata Kodu: BCC yok

Eca Confeo Plus 36 Hata Kodu: CRC BCC datası hatası

Eca Confeo Plus 37 Hata Kodu: Farklı BCC yazılımı

Eca Confeo Plus 38 Hata Kodu: Hatalı BCC İD numarası

Eca Confeo Plus 39 Hata Kodu: Hatalı BCC montajı

Eca Confeo Plus 40 Hata Kodu: Düşük su basıncı uyarısı

Eca Confeo Plus 50 Hata Kodu: BCC aktivasyon resetleme

Eca Confeo Plus 52 Hata Kodu: BCC kopyalama resetleme

Eca Confeo Plus 99 Hata Kodu: Sistem hatası

Eca Emas scort kombi
ER 03 Hata Kodu Baca gazı aşırı ısınma kilitlemesi.
►► Baca gazı işletme değerinin üstüne çıktığında (yani 105°C üzerinde olduğunda), baca çekişinde sorun olduğunda, su akışı sağlanmadığında genelde bu gibi sorunlar yaşanır. Bu durumda önce kullanıcı olarak sistemde su olup olmadığına bakın. Yetersiz su durumu söz konusu ise cihaza su basın. Ardından birkaç resetleme işlemi uygulayın. Kombi altında bulunan tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servis yardımı alın.

ER 04 Hata Kodu Donma problemi.
►► Kalorifer devresindeki suyun sıcaklığının 1°C nin altına düştüğünü belirtmektedir. Bu durumda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Su sıcaklığı normal değere gelene kadar sistem bloke vaziyette kalır. Normal değere geldiğinde ise sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ER 05 Hata Kodu Sensör konum arızası.
►► Kalorifer giriş sıcaklığı çıkış sıcaklığından yüksek ise bu arıza kodu belirir. Sistem bu durumda bloke vaziyette kalır. Net arıza tespiti ve onarımı adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ER 07 Hata Kodu Aşırı ısınma ikazı.
►► Kalorifer devresi su sıcaklığının 95°C üstüne çıktığını belirtir. Sistem bu durumda otomatikman bloke olacaktır. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında sorunda eğer düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı alın.

ER 08/ER 09 Hata Kodu Aşırı ısınma kilitlenmesi.
►► Kalorifer devresi su sıcaklığı eğer 105°C üzerine çıktı ise aşırı sıcaklık kilitlenmesi yaşanır ve cihaz bloke olur. Önce cihazda yeterli su olup olmadığı kontrol edilmeli ve basınç düşük ise su basılmalıdır. Daha sonrasında kalorifer vanaları ve tesisat vanaları kontrol edilmeli vanalar kapalı şekilde ise açılmalıdır. Son olarak servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumu yine devam ediyorsa; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış olabilir, pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor veya ortada bir yerde kalıyor olabilir, kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

ER 11 Hata Kodu Yanlış alev sinyali.
►► Gaz valfi kapalı iken brülörde alevin devam ettiğini belirtir. Böyle bir arıza durumunda cihazı birkaç defa resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise cihaza başka bir müdahalede bulunmadan uzman yardımı almalısınız.

ER 12/ER 14/ER 16 Hata Kodu Yanma sırasında alev kaybı yaşanıyor.
►► Cihazın çalışması sırasında alev kaybı yaşandığını belirtir. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Cihaza servis öncesi birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Arıza durumunda yine de düzelme olmaz ise uzman yardımı almanız gerekir. Cihaza kendiniz müdahale etmeyin.

ER 13 Hata Kodu Alev sinyali yok.
►► 2 ateşleme denemesi sonrasında yanma olmadığını belirtir. Cihaz bu arıza durumunda ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Bu durumda dairede gaz var mı kontrol edilmelidir. Gaz vanaları eğer kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. En son olarak da cihaz resetlenmelidir. Yine de bir düzelme olmaz ise bu durumda; elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodlarında sorun olabilir. Net bir teşhis için servis ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

ER 15 Hata Kodu Alev oluşumu yok.
►► 2 ateşleme denemesi sonrasında alevin algılanmadığını belirtir. İyonizasyon arızası olarak da bilinir. Bu arıza durumunda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında düzelme durumu olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Kesin tespit ve onarım için servis yardımı almalısınız.

ER 17 Hata Kodu Gaz valfi devresi arızası.
►► Brülörün çalışmasından sonra gaz valfinin kapalı olmasına karşın alevin hala algılandığını belirtir. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ER 18 Hata Kodu Gaz valfi akım arızası.
►► Gaz valfine gönderilen akım eğer tolerans dışında ise bu sorun yaşanır. Birkaç resetleme işlemi uygulamalı sorun düzelmezse eğer uzman yardımı almalısınız.

ER 19/ ER 20 Hata Kodu Fan hızı arızası.
►► Fan hızı çalışma limitlerine istenen sürede ulaşılmadığında veya limitlerin dışına çıktığında bu sorun yaşanır. Fan arızası söz konusu olabilir. Tespit ve onarım için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

ER 21 Hata Kodu Düşük su basınç arızası.
►► Sistem su basıncının düşük durumda olduğunu yani cihazın suya gereksinim duyduğunu belirtir. Sistem su basıncı muhtemelen 0,8 barın altındadır. Sistem bu durumda bloke olur ve cihaz çalışmaz. Tesisata su bastığınızda sorun düzelebilir. Eca Scot model kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğunu yavaşça sola çevirmeli ve tesisata 1,5 bar kadar su basmalısınız. Uygulamayı yaptığınızda sorununuz düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine sorun düzelmiyor veya işlemi yapamıyorsanız eğer bu durumda servisi aramalısınız.

ER 22 Hata Kodu Yüksek su basınç arızası.
►► Sistem su basıncının yüksek olduğunu yani muhtemelen 3 barı gördüğünü belirtir. Bu arıza durumunda yüksek olan su basıncını düşürmek için kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak su boşaltmalısınız. Basıncı bu şekilde ideal konuma (1.5 bara) kadar ulaştırdığınızda sorun düzelecektir. İşlemi bu şekilde sonlandırabilirsiniz. Arıza durumu sık sık tekrarlanıyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ER 23 Hata Kodu Kalorifer gidiş suyu sensör arızası.
►► Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza meydana geldiğini belirten bir uyarı kodudur. Bu durumda sensörün kablolarında kopma ya da kısa devre söz konusu olabilir, sensör boruları nem yapmış olabilir. Kesin tespit ve onarım için servisi aramanız gerekmektedir.

ER 24 Hata Kodu Kalorifer dönüş suyu sensör arızası.
►► Bu durum ise kalorifer dönüş suyu sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Sensör arızasının yanı sıra sensör bağlantılarında veya borularında sorun da olabilir. Kesin tespit ve onarım için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ER 25 Hata Kodu Baca gazı sensör arızası.
►► Baca gazı sensöründe yani ntc sinde sorun olabilir. Ntc kablolarında kısa devre, kopma durumları söz konusu olabilir veya sensör borularında nemlenme olabilir. Kesin tespit ve onarım için uzman yardımı alınmalıdır.

ER 26 Hata Kodu Boyler sensör arızası.
►► Boylerin sensörünün arızaya geçtiğini belirtmekte olan bir hata durumdur. Bu durumda sensör kabloları kopmuş olabilir, bağlantı yerinden çıkmış veya kablolar birbirine temas ediyor olabilir. Servisi arayarak yardım almanız gerekir.

ER 27 Hata Kodu Dış hava sensör arızası.
►► Dış hava sensöründe hata olduğunu belirtmektedir. Dış hava sensörü yalnız her kombide bulunan bir parça değildir. Dışarıya bağlantısı yapılır ve dışarının sıcaklığına göre kombinin çalışmasını sağlar. Dış hava sensörü olan kombilerde dış hava sensöründe arıza söz konusu olabilir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde bu sorun yaşanıyor ise elektronik aksamda bir problem olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramalısınız.

ER 28 Hata Kodu Su basınç anahtarı sorunu.
►► Su basınç anahtarı kombi tesisatındaki suyu ölçme görevindedir. Arıza meydana geldiğinde net olarak ölçüm yapamaz ve bu sebeple basıncı gösteremez. Bağlantılarda sorun olabilir ya da su basınç anahtarında problem olabilir. Tespit ve çözüm için Eca Servisi’ni aramanız gerekir.

ER 40 Hata Kodu Akış gradyanı sorunu.
►► Su sıcaklığı artış hızı eğer parametre ayarlarının üstünde ise bu sorun yaşanır. Bu durumda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumu devam ederse eğer tespit ve çözüm için servis yardımı almanız gerekir.

ER 41 Hata Kodu Gidiş ve dönüş sıcaklık farkı sorunu.
►► Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı eğer parametre değerlerinden farklı ise bu sorun yaşanır. Cihaza müdahalede bulunmadan arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

ER 61 Hata Kodu İyon kontrol sapması arızası.
►► İyonun kontrolden çıktığını belirten bir arıza kodudur. Bu durumda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumu eğer devam ediyorsa müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

ER 62 Hata Kodu Scot aktuators arızası.
►► Cihazda sistematik bir sorun oluştuğunu bildirmektedir. Reset işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

ER 62 Hata Kodu Scot sistem arızası.
►► Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza devamında mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ER 64/ER 65/ER 66/ER 74 Hata Kodu Kalibrasyon hatasıdır.
►► Bu durumda cihazınız kilitlenir. Cihaza reset atınız. Düzelmez ise servis ekiplerinden destek alınız.

ER 67 Hata Kodu Geçersiz iyon bazı sorunu.
►► Servis öncesi resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servisi aramalı yardım almalısınız.

ER 30/ER 31 Hata Kodu CkC parametre arızası.
►► Öncelikle cihaza birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa veya arıza devam ediyorsa Eca Servisi yardımı alın.

ER 32 Hata Kodu 230 V şebeke voltaj arızası.
►► Şebeke voltajının 170 Vac ile 255 Vac aralığı dışında ise bu sorun yaşanır. Kombiye ya da daireye gelen voltajın düşük ya da yüksek olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda voltaj düzelene kadar beklemeli ve bu süre zarfında cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Otomatik resetleme işlemi yapılacaktır. Uzun süre beklediniz ama sonuç değişmiyorsa, dairenize gelen voltajı ölçtürdünüz ve ideal konumda ise bu durumda elektronik kartta sorun olabilir. Elektronik kart tamiri ya da değişimi ile sorun giderilebilir. Yalnız arızanın tekrar etme durumu olabileceğinden yine bir elektronik kart sorunu yaşamamak için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

ER 36 Hata Kodu EK üretim arızası.
►► Ek üretim sorunu oluştuğunu belirten bir hata durumudur. Bu durumda cihazınız çalışmaz. Birkaç reset denemesi yapmalı, arıza durumu devam ediyor ise uzman yardımı alınmalıdır.

ER 95 Hata Kodu Programlama modu.
►► Sistemin programlama moduna geçtiğini belirtir. Bu gibi durumlarda önce birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

ER 96 Hata Kodu Reset denetim arızası.
►► Cihaza fazla reset atıldığı zaman bu hata kodu karşımıza çıkmaktadır. Cihazı şalterinden kapatın yeniden açarsanız sorun düzelecektir. Sorun devam ederse eğer bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

ER 97 Hata Kodu Bilinmeyen arıza.
►► Çok sık karşılaşılmayan bir arıza durumudur. Servis öncesi ancak reset işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında arızanın devam ettiği durumlarda servis yardımı alınmalıdır. Ancak yerinde görülür ise net tespit ve müdahale yapılabilir.

ER 88/ER 98/ ER 99 Hata Kodu Diğer scot arızaları.
►► Bu durumda birçok parçada sorun oluşmuş olabilir. Cihazı resetlemeyi deneyiniz. Resetlemeden sonra düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayarak yardım alın.

ER 34 Hata Kodu BCC uygun değil.
►► Bu durum Boiler Chip Card’ın uyumlu olmadığını ya da yanlış takıldığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında net tespit ve onarım için uzman yardımı alınmalıdır.

ER 35 Hata Kodu BCC takılı değil.
►► Boiler Chip Card’ın takılmadığını veya takılarak çıkartıldığını belirtir. Bu durumda servis desteği almalı cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

ER 37 Hata Kodu Boiler Chip Card güncelleme hatası.
►► Herhangi bir müdahale gerçekleştirmeden arıza tespiti ve onarımı için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix E01 Hata Kodu: Ateşleme Hatası. Kombiye gaz gitmiyor. Gaz vanasının açık olduğunu kontrol edin.

Eca Proteus Premix E02 Hata Kodu: Yanlış Alev Sinyali. Gaz valfi kapalı iken brülorde alev varsa E02 hatası verir. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E03 Hata Kodu: Aşırı Sıcaklık Uyarısı. Gidiş ve dönüş tesisatının aşırı ısınması. Kombinin tesisat su vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz.

Eca Proteus Premix E05 Hata Kodu: Fanda hareket yok. Fan yada fan kablosu sorunu. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E08 Hata Kodu: Alev devresi hatası. Elektronik kart arızalı olabilir. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E09 Hata Kodu: Valf çalışmıyor. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E12 Hata Kodu: EEPROM kontrol hatası. Elektronik kart arızalı olabilir. Resetleyin.

Eca Proteus Premix E15 Hata Kodu: Sıcaklık sensörü hatası.

Eca Proteus Premix E16 Hata Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensörü hatası.

Eca Proteus Premix E17 Hata Kodu: Dönüş suyu sıcaklık sensörü hatası

Eca Proteus Premix E18 Hata Kodu: Sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix E21 Hata Kodu: Analog çevirici hatası

Eca Proteus Premix E33 Hata Kodu: Dönüş suyu sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix E35 Hata Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix E54 Hata Kodu: Sifon tıkanmış olabilir.

Eca Proteus Premix E80 Hata Kodu: Dönüş suyu ve gidiş suyu sıcaklık sensörü arasındaki fark hatası

Eca Proteus Premix E82 Hata Kodu:Alev kaybı hatası

Eca Proteus Premix F07 Hata Kodu: Aşırı baca gazı sıcaklık hatası

Eca Proteus Premix F13 Hata Kodu: Fazla resetleme haatası

Eca Proteus Premix F34 Hata Kodu: Düşük besleme gerilimi

Eca Proteus Premix F37 Hata Kodu: Düşük su basıncı hatası

Eca Proteus Premix F39 Hata Kodu: Dış hava sensör hatası

Eca Proteus Premix F40 Hata Kodu: Yüksek su basıncı hatası

Eca Proteus Premix F47 Hata Kodu: Su basınç sensör hatası

Eca Proteus Premix F50Hata Kodu: Boyler sensör hatası

Eca Proteus Premix F51 Hata Kodu: PT1000 solar sensör hatası

Eca Proteus Premix F52 Hata Kodu: Kullanım suyu sıcaklık hatası

Eca Proteus Premix F53 Hata Kodu: Baca gazı sıcaklık sensör hatası

Eca Proteus Premix F81 Hata Kodu: Sıcaklık sensörü sapma beklentisi

Eca Proteus Blue F1 Hata Kodu: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi

Eca Proteus Blue F2 Hata Kodu Sıcak kullanım suyu sensör arızası (NTC)

Eca Proteus Blue F3 Hata Kodu Kalorifer gidiş suyu sensör arızası (NTC)

Eca Proteus Blue F4 Hata Kodu Alev sinyali yok uyarısı

Eca Proteus Blue F5 Hata Kodu Hava basınç anahtar arızası (APS)

Eca Proteus Blue F6 Hata Kodu Dış hava sensör arızası (mevcut ise)

Eca Proteus Blue F7 Hata Kodu Düşük su basınç uyarısı

Eca Proteus L3 Hızlı Yanıp Sönme, L4 Hızlı Yanıp Sönme, L6 Hızlı Yanıp Sönme, L7 Hızlı Yanıp Sönme Hatası: Anakart ile iletişim kesintisi uyarısı.

Eca Proteus L4 Yanıyor: Alev Yok Kilitlenmesi

Eca Proteus L3 Hızlı Yanıp Sönme L4 Yanıyor: Merkezi ısıtma sensörü arızası

Eca Proteus L4 Yanıyor, L6 Hızlı Yanıp Sönme: Sıcak Kullanma Suyu Sensörü Arızası

Eca Proteus L4 Hızlı Yanıp Sönme: Aşırı Sıcaklık Kilitlenmesi

Eca Proteus L4 Yanıyor, L7 Hızlı Yanıp Sönme: Diferansiyel Hava Basıncı Anahtarı Uyarısı

Eca Proteus L4 Yanıyor, L6 Hızlı Yanıp Sönme, L7 Hızlı Yanıp Sönme: Düşük Su Basıncı Uyarısı

Eca Proteus L3 Yanıyor, L4 Hızlı Yanıp Sönme, L6 Yanıyor, L7 Yanıyor: Kart Arızası

Eca Proteus L3 Yanıp Sönmüyor: Cihaza Elektrik Gelmiyor

Eca Proteus L3 Bir Kere Yanı Söndü, L4 Yanıp Sönüyor: Alev Yok Kilitlenmesi

Eca Proteus L3 Yanıp Sönüyor, L4 Sürekli Yanıyor: Merkezi Isıtma Devresi Sensörü Arızası

Eca Proteus L6 Hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Sürekli Yanıyor: Sıcak Kullanma Suyu Sensörü Arızası

Eca Proteus L4 Hızlı Yanıp Sönüyor: Aşırı Sıcaklık Kilitlenmesi

Eca Proteus L7 Hızlı Yanıp Sönüyor L4 Sürekli Yanıyor: Hava Basınç Anahtarı Uyarısı

Eca Proteus L6 ve L7 hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Sürekli Yanıyor: Düşük Su Basınç Uyarısı

Eca Proteus Bütün Lambalar Yanıp Sönüyor: Kart Arızası

Eca Proteus L3,L6,L7 yanıyor L4 Yanıp Sönüyor: Kart Arızası

Bu sebeple de kombiden hem sıcak su alımı hem de ısınma ihtiyacı engellenir. Yani kombi hem sıcak su sağlamaz hem de ısıtma yapmaz.

Bu durumda Netservis Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayarak yardım isteyiniz.

Eca eurostar a3 arızası = Davlumbazdaki atıkgaz NTC’sinde kesinti
Eca eurostar a4 arızası = Davlumbazdan atık gaz çıkıyor.
Eca eurostar A7 Arızası = Kullanım suyu NTC’ sindeki kesinti veya kısa devre
Eca eurostar AC arızası = TA2 11 E ile cihaz elektroniği arasında elektrik bağlantısı yok
Eca eurostar Ad arızası = ZE tipi kombide, Boyler NTC’ sinde kesinti veya kısa devre
Eca eurostar b1 arızası = Kod anahtarı
Eca eurostar c1 arızası = Diferansiyel basınç şalteri kontağı, işletme esnasında açıyor
Eca eurostar c4 arızası = Diferansiyel basınç şalteri kontağı açmıyor.
Eca eurostar c6 arızası = Diferansiyel basınç şalteri kontağı açık kalıyor.
Eca eurostar CC arızası = TA 211 e dış hava sensöründe kesinti.
Eca eurostar d1 arızası = LSM5*) ‘ te geri bilgi gerilimi yok.
Eca eurostar e0 arızası = Elektronik kartta dahili hata
Eca eurostar e2 arızası = Kalorifer tesisatı gidiş suyu NTC’ sinde kesinti veya kısa devre
Eca eurostar e9 arızası = STB **) devreye girdi.
Eca eurostar EA arızası = İyonizasyon akımı yok
Eca eurostar F7 arızası = Yanlış iyonizasyon sinyali
Eca eurostar FA arızası = Regülasyon kapatmasından sonra iyonizasyon akımı devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>