Eca Arıza Kodları

Eca Kombi Kombi Kombi Arıza Kodları

Eca Kombi Servisi, Eca Kombi Kombi Servisi

Eca Kombi Confeo Dijital Arıza Kodları 

Eca Kombi confeo t1 Arıza Kodu- Cihaz da çok fazla ısı meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapatmış. Bir süre beklemeniz gerekir.

Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise cihaz da aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Servisi arayınız. Tel 0212 695 17 14

Eca Kombi confeo t2 Arıza Kodu- Baca gazın da aşırı ısınma meydana gelmiş.

Kombiye müdahale etmeden Confeo Dijital Servisi’ni irtibata geçiniz.

Eca Kombi confeo digital kombi kodları, confeo digital hata kodları.

Eca Kombi confeo t3 Arıza Kodu- Peteklere sıcaklık gitmesin de etmen olan ntc sensorun de hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası gösterge de belirdiği zaman kaloriferlerden verim alamamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için servis ile görüşmeniz gerekir.

Eca Kombi confeo t5 Arıza Kodu- Kombinin sıcak su akıtmasın da etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata kodu ekran da belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensorun de arıza meydana gelmiş ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz. Yapılması gerekli olan işlemler için teknik servis ile irtibata geçiniz.

Eca Kombi confeo t6 Arıza Kodu- Confeo Dijital kombiler de t6 uyarısı baca gazı sensorun de problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış yahut sensor kısa devre yapmış olabilir. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 ile irtibata geçip yardım almanız gerekir.

 

Eca Kombi confeo t7 Arıza Kodu- Proses tat kısa devre yapmış ise ekran da t7 hata kodu belirir. Hava prosestatı kombinin hava akışının sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Düzelmez ise servis çağırmanız gerekir.

Eca Kombi Kombi E1 Arıza Kodu- Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihaz da alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç defa reset atınız.

Resetten sonra düzelmiyor ise kombinin gaz gurubunda, kartın da, iyonizasyonun da arıza meydana gelmiş olabilir.

Eca Kombi Servisi’nden destek almanız gerekir.Tel-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E2 Arıza Kodu- Cihazın alevlenme uyarısın da sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız.

Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir.

Aynı şekilde kombinin kartına da zarar gelmiş olabilir.

Eca Kombi Teknik Servisi ile irtibata geçiniz.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E3 Arıza Kodu – Kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanmaya kapamış.

Bir süre cihazın kendine gelmesini bekleyiniz.

Düzelmez ise servis ile iletişime geçiniz.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E4 Arıza Kodu – e4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Hava prosestat kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir.

Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale edilmesi gerekir.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo E5 Arıza Kodu – Confeo Digital kombiler de hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur.

Hava prosestatın da kısa devre meydana gelmiş olabilir.

Servisi arayarak yardım talebin de bulununuz.

Eca Kombi confeo d1 Arıza Kodu – Alev sistemin de sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir.

Bu saye de cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez.

Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 çağrı merkezini arayarak sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

Eca Kombi confeo a1 Arıza Kodu – Kombiye girişi olan voltajlar da düşme olduğunu belirten koddur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi kısa bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına dönecektir.

Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa cihazın elektronik kartına yani beynine zarar verebilir.

Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir ve kombinin arıza yapmasını engelleyebilirsiniz.

Eca Kombi confeo p1 Arıza Kodu - Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın su ayarı 1 ile 2 arasına gelen kadar su basmalıdır.

Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir.

Eca Kombi confeo y1 Arıza Kodu - Confeo Digital kombiler de gaz valfinin devreye giriş esnasın da sorun yaşadığını belirten arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş veya bağlantıların da sorun meydana gelmiş olabilir. Servisten yardım isteyiniz.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi confeo C1 Arıza Kodu – Elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş ve onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş yahut kart tamamen zarar görmüş olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir. 0212 695 17 14

büyükçekmece eca servisi ve arıza kodları

Eca Kombi calora kombi kodları, Eca Kombi calora ariza kodları nelerd

ir

Eca Kombi calora kombi hata kodlarının anlamları

Eca Kombi calora T1 Arıza Kodu - Eca Kombi Calora kombide aşırı ısınma hatasıdır.

Bu durumda pompa sıkışmış ya da arıza yapmış olabilir. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora T2 Arıza Kodu – Baca gazı sensörünün gereğinden fazla sıcaklık hatası verdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Eca Kombi Calora Servisi’ni aramalısınız.

Eca Kombi calora T3 Arıza Kodu – Merkezi ısıtma sen söründe sorun olduğunda Calora kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Bu durumda sensor değişimi gerekmektedir. Netser  Teknik Servisi (0212) 601 21 22 arayarak yardım isteyiniz.

Eca Kombi calora T5 Arıza Kodu – Calora kombide T5 hata kodu sıcak su sen söründe arıza olduğunu belirtmektedir. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdi ise sıcak su sağlayamazsınız. Bu durumda sıcak su sensörü değişimi gerekmektedir.

Bunun için de Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora T6 Arıza Kodu – Calora kombide baca gazı sensörünün hata verdiğini belirten arıza kodudur. Baca çekimi yetersiz olabilir ya da baca tıkanmış olabilir. Bu durum sebebi ile sensor arıza veriyordur.

Sorunun hem tespiti hem de çözümü için Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi calora T7 Arıza Kodu – Dış hava sıcaklık sensörü arıza yapıp görevini gerçekleştirmediği zaman Calora kombi ekranında T7 arıza kodu belirmektedir.

Tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur Eca Kombi Kombi Servisi’ne (0212) 695 17 14 numaralı telefondan ulaşıp yardım almanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora E1 Arıza Kodu – Calora kombi ekranında E1 arıza kodu var ise kombiden hiçbir şekilde verim alamazsınız.

Çünkü bu arıza kodu kombinin ateşlemeyi yapamadığını belirtmektedir.

Kombinin gaz vanalarının olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.

Gaz vanaları açık durumda ise kombiyi kapatıp yeniden açın (kombiyi resetleyin).

İşlem sonrasında Calora kombi ekranında hala aynı uyarı var ise ana kat, iyonizasyon, ateşleme elektrotları ya da gaz grubunda sorun olduğunu söyleyebiliriz.Bu durumda Eca Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi calora E2 Arıza Kodu – Calora kombinin ateşlemeyi yaptığını fakat alevi algılamadığını belirtir. Bu durumda ana kart zarar görmüş diyebiliriz.

Ana kartın ya tamiri ya da değişimi gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda Calora Kombi Servisi’ni aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi calora E3 Arıza Kodu – Cihazda çok fazla ısınma sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir.

Bu durumda pompa ya sıkışmış ya da arıza yapmış, filtreler pislik ile tıkanmış ya da üç yollu vana konumunu değiştiriyor diyebiliriz.

Cihaza müdahale etmeden direk olarak Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora E4 Arıza Kodu – Calora kombi ekranında beliren E4 arıza kodunun açıklaması hava basıncının anahtar ikazında problemin olmasıdır.

Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14-ile görüşüp bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Eca Kombi calora A1 Arıza Kodu – Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin çalışmadığını söyleyebiliriz.

Kombi bir süre sonra düzelebilir.

Yalnız sorun sıklıkla yaşanıyor ise önerimiz regülatör cihazının kullanılmasıdır.

Regülatör cihazı kullanılmazsa eğer kombinin elektronik kartında sorun olabilir.

Eca Kombi calora C1 Arıza Kodu – Elektronik kartta sorun olduğu ve bilgi alınamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kart parçaları yönetmez.

Arızalı da olabilir bağlantılarında kopma da meydana gelmiş olabilir.

Sorunun çözümlenmesi için Eca Kombi Calora Servisi’ni aramalı yardım talebinde bulunmalısınız.

Eca Kombi calora D1 Arıza Kodu – Calora kombinin ateşleme sonrasında alev alma sırasında arızaya geçtiğini yani alevlenmem devresinde problem yaşandığını belirten hata kodudur.

Sorun ya elektrotlarda ya da iyonda olabilir.

Bu durumda cihaza müdahale etmemeli Calora Kombi Servisi’ni aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14

Eca Kombi calora P1 Arıza Kodu – Cihazın çalışması için gerekli olan suyun ya az olduğunu ya da bittiğini belirten arıza kodudur.

Bu durumda kombi basıncını göstergeden kontrol ederseniz 0,3 barın altında olduğunu göreceksiniz.

Kombinin alt kısmında yer alan dolum vanasını açın kombi basıncında ilerleme olacaktır. Basınç değeri 1,5 barı bulduğunda dolum vanasını kapatın.

Calora kombi bu işlem sonrasında ekranında yer alan P1 uyarı kodunu silecek çalışmaya devam edecektir.

Eca Kombi calora Y1 Arıza Kodu – Calora kombinin gaz valfinde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda yani cihaz ekranında bu hata kodu yer aldığında kombi ateşlemeyi sağlamaz.

Bu nedenle de sizin Eca Kombi Calora Servisi’ni aramanız yardım istemeniz gerekmektedir. Telefon-0212 695 17 14.

 

Eca Kombi calora dijital kombi kodları, calora dijital hata kodları

Eca Kombi calora dijital ariza kodlarının anlamları

 

Calora Dijital

Eca Kombi Calora T1 Arıza Kodu – Kombinin çok fazla ısındığını belirten hata kodudur. Pompa sıkışmış ya da arıza yapmış bunun yanı sıra üç yollu vana konumunu değiştiriyor ya da filtreler tıkalı diyebiliriz.

Bu durumda cihaza müdahale etmeden Calora Dijital Servisi’ni aramalısınız.

Eca Kombi Calora T2 Arıza Kodu - Baca gazı gereğinden fazla sıcaklık uyarısı verdiğinde Calora Dijital kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Vakit kaybetmeden Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Calora T3 Arıza Kodu – Kaloriferlerin ısınması için görevde olan sensörde sorun olduğunda Calora Dijital kombi ekranında bu hata yer almaktadır.

Bu süreç içerisinde petekleriniz ısıtma yapmaz.

Servis müdahalesi gerektiği için Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız

Eca Kombi Calora T5 Arıza Kodu – Sıcak su alınması için görev yapan sensörde sorun olduğunda kombi ekranında bu hata kodu belirir.

Bu durumda sıcak su alamazsınız.

Çünkü sensor değişimi gerekmektedir. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Calora T6 Arıza Kodu – Calora Dijital kombi ekranında T6 arıza kodu var ise baca gazı sen söründe problem olabilir ya da baca tıkalı ise kombi bu uyarıyı verebilir.

Sorunun sebebi bacadan kaynaklı olduğu için vakit kaybetmeden Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi Calora T7 Arıza Kodu – Calora Dijital kombi ekranında T7 uyarı kodu varsa dış hava sıcaklık problemi anlamına gelir.

Bu durumda tüketici müdahalesi olmaz Eca Kombi Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Calora E1 Arıza Kodu – Calora Dijital kombinin ateşlemeyi başarı ile yapmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin iyonizasyonu, elektronik kartı, ateşleme elektrotları ya da gaz valfinde sorun olabilir. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda yardım talebinde bulunmalısınız.

Eca Kombi Calora E2 Arıza Kodu – E2 arıza kodu Calora Dijital kombinin alev aldığı zaman yanlış alev uyarısı verdiğini anlatmaktadır. Böyle bir durumda kombiden verim beklenilmez yani kombi çalışmaz. Elektronik kartta sorun olabilir. Problemin çözümlenmesi için Eca Kombi Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.Telefon-0212 695 17 14 .

Eca Kombi Calora E3 Arıza Kodu – Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise aşırı sıcaklık kitlenmesi olmuş demektir. Kısacası cihaz kendini bloke etmiş çevrim dışı olmuştur. Bu durumda üç yollu vana konumunu değiştiriyor, pompada arıza var ya da filtrelerde tıkanma söz konusu diyebiliriz. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda teknik destek ve yardım almalısınız.

Eca Kombi Calora E4 Arıza Kodu – Calora Dijital kombide hava basınç anahtar problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Netser  Teknik Servisi (0212) 695 1714  (0212) 695 17 14 numaralı telefonunu aramalısınız.

Eca Kombi Calora A1 Arıza Kodu – Cihaza gelen voltajın yeterli seviyede değil de düşük olduğunu belirten uyarı kodudur.

Böyle bir durumda cihaz verim sağlamaz. Belirli bir süre sonrasında çalışabilir. Yalnız bu durum sıklıkla yaşanıyor ise kombinin elektronik kartı zarar görebilir.

Bunun için ise önerimiz voltajı düzenleme görevinde olan regülatör cihazının kullanılmasıdır. Regülatör hakkında bilgi ve yardım için  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayabilirsiniz.

Eca Kombi Calora C1 Arıza Kodu – Calora Dijital kombi ekranında C1 uyarısı varsa elektronik karttan bilgi alınamıyor aynı zamanda kart parçaları yönetmiyor diyebiliriz.

Bu durumda ya kart arızalanmıştır ya da bağlantılarında sorun vardır. Netser  Teknik Servisi (0212) 601 17 67ile görüşmeli bu konuda yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Calora D1 Arıza Kodu – Kombinin alevleme sırasından devreden çıkarak verim sağlamadığını belirten uyarı kodudur.

Böyle bir durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemelisiniz.

Sorun iyonizasyonla alakalı ya da elektrotlarla alakalı olabilir.

Netser  Teknik Servisi (0212) 695 1714 aramalısınız.

Eca Kombi Calora P1 Arıza Kodu – Calora Dijital kombinin çalışması için ihtiyacı olan suyun yetersiz olduğunu belirten uyarı kodudur.

Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiğinde basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu görürsünüz.

Kombiye su basmak için cihaz altıda yer alan doldurma musluğunu açın ve kombi basıncı 1,5 bara gelene kadar musluğu kapatmayın.

Kombi basıncı istenilen değere ulaştığında kombi çalışmaya devam edecek ekrandaki P1 uyarısı silinecektir.

Eca Kombi Calora Y1 Arıza Kodu – Gaz valfinin devreye girme esnasında hata verdiğini ve ateşleme işlemini kestiğini belirten uyarı kodudur.

Bu durumda gaz valfinde sorun var ve değişimi gerekmektedir diyebiliriz.

Cihaza müdahale etmemeniz gereken bir durum olduğu için direk  Netser  Teknik Servisi (0212) 601 21-22.ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Eca Kombi fortius kombi kodları, fortius ariza kodlarının anlamları

Eca Kombi fortius kombi hata kodları

Eca Kombi Fortius T6 Arıza Kodu – Baca gazı sen söründe sorun olduğunda ya da bacada tıkanma olduğunda Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirir.

Bu durumda yardım için  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi Fortius T2 Arıza Kodu – Baca gazının aşırı ısındığı durumlarda Fortius kombi ekranına T2 arıza uyarısı belirmektedir.

Bu durumda kombi bir süreliğine bloke olmuş yani çalışmasını durdurmuş olabilir.

Tüketici olarak  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi Fortius E4 Arıza Kodu – Fan motorunun çalışması esnasında yolladığı basınç sonucu prosestatın kontakları kapatmaması sebebi ile Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Bu durumda proses tatta sorun var ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Eca Kombi Fortius Servisi’ni aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Fortius E5 Arıza Kodu – Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava prosestatında sorun var demektir.

Cihazın hava akımını sağlamakta olan bu parçada problem olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir.

Eca Kombi Kombi Servisi’ne (0212) 695 17 14 numaralı telefondan ulaşarak yardım almalısınız.

Eca Kombi Fortius E3 Arıza Kodu – Cihazda aşırı ısınma sebebi ile limit termostatının devreye girerek cihazı kapattığını belirten arıza kodudur.

Bu arıza kodu kombi ekranında belirdi ise aşırı ısınmadan kaynaklı limit termostatının cihazı kilitlediğini söyleyebiliriz.

Bir süre kadar beklemelisiniz. Cihaz kendi kendine düzelecek ve çalışacaktır.

Sorun düzelmez ve devam ederse  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi Fortius T1 Arıza Kodu – Fortius kombi ekranında bu uyarı kodu var ise kombi aşırı ısınma ikazı veriyordur.

Bu durumda cihazın çok ısındığını söyleyebiliriz.

Bir süre bekleyin sorunun düzelmediği durumlarda Eca Kombi Fortius Servisi’ni arayın.

Eca Kombi Fortius T3 Arıza Kodu – Kalorifer tesisatını ısıtma görevinde olan sensörde sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

Bu durumda petekleriniz çalışmaz.

Sensör değişimi sonrasında sorun kalmayacaktır. Bunun için de  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi Fortius T5 Arıza Kodu – Kombide sıcak su için çalışan parçalardan biri olan sıcak su sensörünün arıza yaptığını belirten hata kodudur.

Bu durumda sensor değişimi ile sıcak su sorunu ortadan kalkacaktır.

Bu konuda yardım ve destek için Eca Kombi Fortius Servisi’ni aramalısınız. Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Fortius T7 Arıza Kodu – Fortius kombide bu uyarı kodu belirdi ise dış hava sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir.

Tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli biran önce Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Alev Denetimi Problemi

Eca Kombi Fortius E1 Arıza Kodu – Cihazın ateşleme işleminden sonra alev oluşturmadığını alevin söndüğünü belirten uyarı kodudur.

Bu şekilde Fortius kombiden sıcak su alınamaz aynı zamanda petekler ısı sağlamaz. Sorunun hem teşhisi hem de çözümü için  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramanız gerekmektedir.

Eca Kombi Fortius E2 Arıza Kodu – Fortius kombide yanlış alev ikazı olduğunu belirten hata kodudur.

Bu durumda elektronik kart arızası sebebi ile kombi bu uyarıyı veriyor diyebiliriz. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda yardım almalısınız.

Eca Kombi Fortius D1 Arıza Kodu – Fortius kombi alev alma sırasında alev sisteminde hata uyarısı veriyor. Cihaz bu durumda alev sağlamadığı için verimli olmaz.

İyonizasyonda, gaz valfinde ya da elektrotlarda problem olabilir.

Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı bu konuda yardım talebinde bulunmalısınız.

Elektriksel Arıza

Eca Kombi Fortius C1 Arıza Kodu – Fortius kombide önemli olan ve tüm parçaların bağlı durumda olduğu ana karttan bilgi alınamadığını belirten uyarı kodudur.

Bu durumda kart arızalı diyebiliriz.

Eca Kombi Fortius Servisi’ni yardım için aramalısınız.Telefon-0212 695 17 14.

Eca Kombi Fortius A1 Arıza Kodu – Kombiye ulaşan voltajın olması gereken değerin altında olduğunu belirten arıza kodudur.

Bu durumda cihaz belirli bir süre kadar kullanım dışı olabilir. Bu konuda sizlere önerimiz voltajı düzenlemeye yarayan regülatörü kullanmanızdır.

Regülatör cihazı sayesinde voltaj sorunlarına son verebilir bu durumu bir daha yaşamayabilirsiniz. Bunun için de Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Su Basıncı Hatası

Eca Kombi Fortius P1 Arıza Kodu – Kombide bulunan su miktarının olması gereken bar seviyesinden az olduğunu belirten hata kodudur.

Bu durumda cihazın alt bölümünde yer alan doldurma musluğu ile cihaza su basmalı basınç değerini 1,5 bara getirmelisiniz.

İşlem sonrasında cihaz hemen ateşleme yapacak çalışacaktır.

Sonrasında ise kombi ekranındaki P1 uyarısı silinecektir.

Gaz Valfi Arızası

Eca Kombi Fortius Y1 Arıza Kodu – Eca Kombi Fortius kombide gaz armatörünün devreden çıkması ve kombinin çalışmasını etkilediğini belirten arıza kodudur.

Gaz armatöründe sorun olabileceği için cihaza müdahale etmemeli  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 numaralı telefonunu arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

Eca Kombi fortius plus kombi kodları, fortius plus hata kodları

 

Eca Kombi fortius plus ariza kodlarının anlamları

Eca Kombi fortius t6 Arıza Kodu – Baca gazı sensörünün kısa devre yapması ya da açık kalması gibi durumlarda kombi ekranında yer alan arıza kodudur.

Kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir durum yoktur. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi fortius t2 Arıza Kodu – Baca gazı sensörü aşırı ısındığında Fortius Plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Kombiye bir süre müdahale etmeden bekleyin. Sorunun düzelmediği durumlarda ise mutlaka  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayın.

Eca Kombi fortius e4 Arıza Kodu – Hava prosestatı ile alakalı sorun olduğunda Fortius Plus kombi e4 uyarı kodunu vermektedir.

Prosestat kontakları açık durumda olabilir ya da kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda direk olarak Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius e3 Arıza Kodu – Kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten uyarı kodudur.

Bu durumda limit termostatı cihaza zarar vermemesi açısından hemen devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurarak cihazı kilitler.

Yaklaşık olarak bir saat kadar beklemelisiniz.

Bir saat geçtikten sonra cihaz düzelmedi ise cihazın arızasının çözümü konusunda  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayınız.

Eca Kombi fortius t1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombide elektronik limit aşırı ısınmadan dolayı cihaza zarar vermemek adına cihazı devre dışı bırakmış demektir.

Bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir.

Cihaz kendi kendine düzelebilir. Sorun düzelmiyor ise  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi fortius t3 Arıza Kodu – Kalorifer sistemini ısıtan sensörde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Petekler bu şekilde yeterli ısıda olmaz yani ısıtma yapmaz.

Bu sorunun çözümlenmesi için sensor değişimi gerekir.

Bunun için  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius t5 Arıza Kodu – Bu durumda kombiden sıcak su alınamaz. Sıcak su sensörü ya arızalanmış ya da kireçlenme olmuş diyebiliriz.

Bu durumda sensor değişimi gerekebileceği için netservisi arayarak konuyla alakalı yardım istemelisiniz.

Eca Kombi fortius t7 Arıza Kodu – Dış hava sıcaklık sen söründe sorun olduğunda Fortius Plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

Sorunun neyden kaynaklandığını bulmak ve sorunun çözümlenmesini sağlamak için  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius e1 Arıza Kodu – Kombinin ateşlemeyi yaptığını fakat alevi algılamadığını belirten uyarı kodudur.

Bu durumda cihazdan verim alamazsınız. Sorunun sebebi elektronik kart, iyonizasyon ya da elektrotlar olabilir. Servis müdahalesi gerektiği için direk olarak  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalısınız.

Eca Kombi fortius e2 Arıza Kodu – Kombinin ateşlemeyi sağladığını alevi algıladığını yalnız alev ikazını yanlış verdiğini belirten hata kodudur.

Bu durumda elektronik kart zarar görmüş kombi bu yüzden bu hata kodunu veriyor diyebiliriz. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 aramalı sorunun hem teşhisi hem de çözümü için yardım almalısınız.

Eca Kombi fortius d1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombinin alev alma sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

Bu durumda ateşleme elektrotları, hissedici ya da iyonda problem olduğunu söyleyebiliriz.

Eca Kombi Servisi tarafından müdahale edilmesi gereken bir konu olduğu için (0212) 695 17 14 numaralı telefonu aramalısınız.

Eca Kombi fortius c1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombinin elektronik kartından bilgi alınamadığını belirten uyarı kodudur.

Bu durumda kart arızalanmış, kilitlenmiş ya da bağlantılarında kopma meydana gelmiş diyebiliriz. Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayarak bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Eca Kombi fortius a1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombide a1 uyarı kodu voltaj problemidir.

Cihaza gelen voltajlar düşük olduğunda kombi bu uyarı kodunu verir. Bu durumda cihaza müdahaleniz söz konusu olmaz.

Sorun düzelmez ise yapmanız gereken regülatör cihazı almak ve kullanmaktır. Sorun bu şekilde sık sık yaşanırsa ve siz regülatör cihazı kullanmazsanız kombinin elektronik kartı yanabilir.

Regülatör hakkında bilgi ve yardım için  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayabilirsiniz.

Eca Kombi fortius p1 Arıza Kodu – Kombinin çalışması için içinde yeteri kadar suyun bulunmadığını belirten hata kodudur.

Bu durumda tüketici olarak kombiye müdahale edebilir kombinin alt bölümünde yer alan doldurma musluğunu açarak kombiye su basabilirsiniz.

Basınç değerinin 1,5 bar olması gerekmektedir. Kombi bu işlem sonrasında uyarıyı vermeyecektir. Sorun devam ederse de kombiyi birkaç kez kapatıp yeniden açın sorun ortadan kalkacaktır.

Eca Kombi fortius y1 Arıza Kodu – Fortius Plus kombide gaz valfi sorunu yaşandığı anlamına gelen bu hata kodunda cihaz ateşlemede verimli olmaz.

Bu sebeple de kombiden hem sıcak su alımı hem de ısınma ihtiyacı engellenir. Yani kombi hem sıcak su sağlamaz hem de ısıtma yapmaz.

Bu durumda  Netser  Teknik Servisi (0212) 695 17 14 arayarak yardım isteyiniz.

Eca Arıza Kodları” üzerine bir düşünce

  1. aydın karademir

    ECA COLORA KOMBİ BANYODAKİ BATARYADAN DUŞ ALIRKEN ARIZAYA GEÇİYOR.İKİNCİ IŞIK KIRMIZI SABİT YANIYOR,DÖRDÜNCÜ IŞIK KALORİFER PETEĞİ SİMGESİNİ GÖSTEREN IŞIK YANIP SÖNÜYOR.BU ARIZAYI YANLIZCA BANYODA YAPIYOR.KALORİFER ÇALIŞIRKEN DİĞER MUTFAKTAKİ BATARYADAN SICAK SU KULLANIRKEN YAPMIYOR.RESET DÜĞMESİNE BASTIKTAN SONRA DÜZELİYOR AMA YİNE ARA ARA BU ARIZAYI YAPIYOR.NE YAPMAM GEREKİYOR .BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>